jumar2

Omawiamy główne rodzaje sufitów modułowych

Sufity modułowe charakteryzują się łatwym montażem, demontażem oraz wygodną eksploatacją. Tego typu rozwiązania są eleganckim i ekonomicznym sposobem na wykończenie wnętrza, przez co są chętnie wybierane przez właścicieli biur i innych obiektów użytkowych. Omawiamy główne rodzaje sufitów modułowych.

Rodzaje sufitów modułowych

Najczęściej do produkcji sufitów modułowych używa się wełny mineralnej, ponieważ jest ona materiałem posiadającym doskonałe właściwości termiczne i akustyczne.

Sufity modułowe dzielą się ze względu na wykończenie krawędzi. Wyróżniamy:

  1. Sufity modułowe z krawędzią A – nazywane również sufitami z widoczną konstrukcją. Tego typu rozwiązania są najtańsze i mogą być z powodzeniem wykorzystywane tam, gdzie zagadnienia estetyczne nie są kluczowe. Zarówno sam montaż, jak i demontaż charakteryzują się małym stopniem skomplikowania.

  2. Sufity modułowe z krawędzią E – w przeciwieństwie do sufitów modułowych typu A są bardziej eleganckie. Ich konstrukcja jest częściowo ukryta, a moduły można układać w różnych odległościach, co pozwala uzyskać efekt cienia. Z tego typu rozwiązań korzysta się najczęściej w obiektach, w których istotną rolę odgrywa estetyka.

  3. Sufity modułowe z krawędzią X – są to sufity o całkowicie ukrytej konstrukcji. Montaż płyt przeprowadza się od dołu, co pozwala skutecznie ukryć wszystkie elementy łączące. Tego typu sufity dostępne są w 35 wariantach kolorystycznych i sprawdzają się najlepiej w miejscach, w których ważną rolę odgrywa prezencja (np. sale konferencyjne i szkoleniowe).

Najczęstsze błędy montażowe

Najczęściej popełnianym błędem, podczas montażu sufitów modułowych jest niestarannie wykonana praca oraz niedopasowanie konstrukcji do charakteru wnętrza. Podczas instalacji sufitu modułowego wymagana jest precyzja, ponieważ nawet stosunkowo niewielkie przesunięcia powodują nierówności i wybrzuszenia, które przekładają się na brak estetyki oraz problemy ze szczelnością.

 

Powrót