jumar2

Kiedy warto zdecydować się na montaż sufitu mineralnego?

Sufity mineralne to obecnie jedno z najchętniej wybierane rozwiązanie w obiektach biurowych, budynkach użyteczności publicznej, szpitalach, galeriach handlowych czy magazynach. W tym artykule wyjaśnimy, czym właściwie są sufity mineralne, jakimi zaletami się wyróżniają i kiedy warto zdecydować się na ich montaż.

Specyfika sufitów mineralnych

Sufity mineralne to jeden z rodzajów sufitów podwieszanych, stanowiących bardzo praktyczny i estetyczny sposób na wykończenie powierzchni stropu. Są alternatywą dla płyt karton-gipsowych. Podstawowym materiałem wykończeniowych jest w tym przypadku włókno mineralne, które cechuje się dobrymi właściwościami izolacyjnymi, dlatego bardzo często wykorzystywane jest w budownictwie.

Sufity mineralne występują zarówno w formie konstrukcji płaskiej, jak i przestrzennej. Poszczególne rodzaje mogą różnić się ilością zastosowanego włókna mineralnego.

Główne zalety sufitów mineralnych

Montaż sufitu mineralnegoto dobry wybór głównie ze względu na liczne zalety użytkowe. Jedną z nich jest wysoka odporność ogniowa, dzięki czemu zapewniają one dobrą ochronę przeciwpożarową dla konstrukcji budynku, takie jak instalacje pod stropem. Pod wpływem ognia lub wysokich temperatur sufit ten nie będzie kapał czy odpadał.

Kolejna istotna zaleta to bardzo dobra izolacja akustycznasufitów mineralnych, które wykazują wysokie zdolności dźwiękochłonne. Jest to bardzo ważna cecha szczególnie w przypadku pomieszczeń takich jak np. biura czy magazyny.

Co więcej, sufity mineralne sprzyjają zachowaniu czystości i higieny w pomieszczeniu. Do ich czyszczenia wystarczy użyć suchej lub lekko zwilżonej szmatki.

Gdzie najczęściej montowane są sufity mineralne?

Sufity mineralne mają szerokie zastosowanie. Jak już zostało wspomniane, bardzo często stosowane są w biurach i gabinetach, obiektach użytku publicznego czy sklepach i galeriach handlowych. Ze względu na łatwość utrzymania higieny świetnie sprawdzają się w szpitalach, przychodniach, gabinetach kosmetycznych czy medycyny estetycznej itp.

Mogą być jednak zastosowane również w domach prywatnych. Szczególnie zalecane są w przypadku mieszkań osób, które borykają się z problemem alergii, ponieważ cechują się niską emisyjnością lotnych związków chemicznych.

Powrót