jumar2

Kable między biurkami to przeszłość!

Czystość i harmonia w biurze należą do elementów biura, które są bardzo ważne, ponieważ świadczą o firmie, która w nim urzęduje. O ile czystość wydaje się sprawą oczywistą, to harmonia bywa już bardzo często spychana na drugi plan. Jednak ład i porządek w biurze nie zawsze można było wprowadzić, co związane było z możliwościami technicznymi, dostępnymi na rynku oraz samego lokalu.

Klasyczną zmorą biur od zawsze były tysiące kabli plączących się między biurkami oraz między sobą. To sprawiało, że zarówno o kable leżące na ziemi można się było zahaczyć, jak i również to, że kable się plątały i w przypadku awarii, trudno było dojść do tego, który kabel jest uszkodzony, a rozplątać takie ich nagromadzenie często stanowiło niemały wyczyn. Firmy takie jak Jumar II, zajmujące się organizacją przestrzeni, dbają również o to, aby w biurze był wspomniany ład. Firma poprzez remont powierzchni oraz jej nową aranżację potrafi tak poprowadzić nową instalację, aby z kablami między biurkami pożegnać się raz na zawsze. Wszystko zależne jest jednak od oczekiwanego efektu oraz funduszy. Można dla przykładu poprowadzić kable pod podłogą i przez biurka, w sposób zupełnie niewidoczny dla oka. Wówczas kable są w pełni zakamuflowane, przy tym są uporządkowane, nie szpecą i nie stwarzają zagrożenia.

Technologia wyparła kable, częściowo.

Postęp technologiczny sprawił, że opisane wcześniej połączenia, które występują z użyciem kabli, mogły zostać zastąpione technologią zupełnie bezprzewodową. Widać to na przykładzie myszy komputerowej, która przy pomocy technologii bluetooth, łączy się z komputerem bez kabla. Podobny postęp dotyczy również klawiatury, monitora, projektora, routera czy drukarki – kable między komputerem a tymi urządzeniami to przeszłość! To jednak jest możliwe jedynie, jeśli chodzi o przesył informacji, wciąż kable od zasilania danego urządzenia muszą gdzieś się pojawić. Jednak odpowiednia aranżacja może sprawić, że i te kable zostaną zamaskowane i biuro będzie sprawiało wrażenie zupełnie bezprzewodowego. A dzięki temu nabierze lekkości oraz zwiększy się jego poziom estetyki, co przełoży się bezpośrednio na jego nowoczesność i taki też odbiór. A pozytywny odbiór przez pracowników skutkuje zwiększoną chęcią do pracy, a wśród klientów poważnym traktowaniem firmy. W sytuacji, w której nasz wspólnik, czy klient, obserwują sporą ilość kabli, nie ma nic złego. Problem pojawia się, gdy obserwuje on nieład, bałagan, a nawet brud – to wszystko sprawia, że traci się zaufanie do danej firmy. Kto bowiem chciałby współpracować z kimś, kto nawet kabli nie potrafi ogarnąć? Warto jest poradzić się specjalistów od projektowania i wykonawstwa wnętrz, w jaki sposób je urządzić, aby było praktyczne, eleganckie, estetyczne i zmierzało do jak najmniejszej liczby kabli.

Powrót