jumar2

Fit out biura, czyli kiedy warto zdecydować się na zmiany?

Fit out biura to kompleksowe dostosowanie powierzchni biurowej do specyfiki i potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Są to zmiany, które nie ograniczają się wyłącznie do pewnych modyfikacji w obrębie wystroju wnętrz, ale są skupione przede wszystkim na zwiększeniu ergonomii biura, aby w konsekwencji doprowadzić do zwiększenia wydajności codziennej pracy.

W tym artykule podpowiadamy, w jakich sytuacjach fit out biura może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Kiedy warto pomyśleć o modernizacji powierzchni biurowej?

  • Gdy firma się rozwija i rozrasta. Sukcesywny rozwój firmy związany z zatrudnieniem nowych pracowników to powodów do radości. Jednocześnie bardzo często w takich sytuacjach okazuje się, że powierzchnia biurowa, jaką mamy do dyspozycji, jest niewystarczająca. Warto wówczas pomyśleć o zmianie fit outu biura. Istnieje wiele sposobów na wygospodarowanie miejsca dla nowo zatrudnionych osób, nie pogarszając przy tym warunków pracy dotyczących pracowników.

  • Gdy obecna aranżacja przestrzeni przestaje być funkcjonalna. Coraz więcej firm odchodzi od tradycyjnych sposób aranżacji przestrzeni biurowej, tzw. biur komórkowych (pracownicy usadowieni w oddzielnych pokojach) na rzecz otwartej przestrzeni. Otwarte przestrzenie biurowe, tzw. open space, to doskonałe rozwiązanie, gdy większość zadań realizowanych jest grupowo i niezbędne jest przy tym sprawne zarządzanie. Wówczas również warto zastanowić się nad zmianą fit out na bardziej nowoczesny.

  • Gdy dotychczasowa aranżacja biura nie sprzyja efektywnej pracy. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, w jak dużym stopniu aranżacja przestrzeni wpływa na wydajność naszej pracy oraz samopoczucie. I nie chodzi tutaj wcale o estetykę wnętrz, ale przede wszystkim rozwiązania funkcjonalne. Jeśli widzisz, że efektywność pracy spada, a pracownicy coraz częściej skarżą się na brak miejsca lub zbyt duży hałas, warto pomyśleć o pewnych zmianach, aby zapewnić im optymalne warunki do pracy. Być może modyfikacje z zakresu fit out nie będą wymagały kompleksowego remontu. Czasami wystarczy wprowadzić kilka niewielkich, ale kluczowych zmian, aby zwiększyć efektywność działań w biurze. Warto w takich przypadkach skorzystać z pomocy specjalistów, którzy w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie opracują najlepsze rozwiązanie.

 

Powrót