jumar2

Biura w budynkach zabytkowych? Tak, to możliwe!

Zamiast szklanych ścian, zabytkowe, półokrągłe okna, zamiast wind i przeciwpożarowych schodów, kręte schodki, z ozdobną, secesyjną poręczą, a wszystko to w budynku… biurowym? Tak, to możliwe! Dzięki firmom takim jak nasza, ziszcza się marzenie wielu właścicieli biur oraz ich pracowników, o wykonywaniu obowiązków w pięknych, zabytkowych wnętrzach. Biuro już nie musi kojarzyć się z anonimowymi, surowymi przestrzeniami. Sprawdź, w jaki sposób zaadaptujemy zabytkowe wnętrza na twoje potrzeby!

Adaptacja biura krok po kroku

Pierwszym krokiem w kompleksowej aranżacji biura w budynku zabytkowym będzie analiza twoich potrzeb. Na spotkaniu wysłuchamy, jakie są twoje oczekiwania względem mającego powstać biura, co będzie w nim dla ciebie najważniejsze i jak je sobie wyobrażasz. Wykonamy wstępny plan przestrzenny, a także przedstawimy zarys kosztów i czasu trwania aranżacji. Następnie zaprezentujemy rozbudowany space plan, uwzględniający maksymalne wykorzystanie przestrzeni biurowej. Na koniec opracujemy koncepcję oraz projekt wnętrza.

Jakie prace wchodzą w zakres czynności adaptacyjnych?

Mając gotowy plan, możemy zacząć prace adaptacyjne, które w budynkach zabytkowych wykonujemy z ogromną starannością tak, aby nie naruszyć historycznej tkanki budynku i zachować jego walory zabytkowe, eksponując niektóre elementy wykończenia wnętrza. W zakres wykonywanych przez nas prac adaptacyjnych wchodzi między innymi działanie ścian szklanych oraz działowych i podwieszanych sufitów. Położymy glazurę, a także zamontujemy stolarkę okienną, razem ze stolarką drzwiową. Wykonujemy również prace remontowo-budowlane, w tym:

  • wyburzanie ścian,
  • malowanie,
  • szpachlowanie,
  • tapetowanie.

Po wykonaniu niezbędnych czynności przystąpimy do prac instalacyjnych. Zgodnie z możliwościami, które stwarza konkretny budynek zabytkowy, poprowadzimy instalację elektryczną i sanitarną. Na końcu wykonamy prace montażowe, takie jak montaż sprzętu AGD w biurowym pomieszczeniu socjalny oraz armatury w łazience. Pomożemy także ustawić meble i elementy wyposażenia.

Zaaranżowanie biura w zabytkowym budynku jest zatem możliwe. Stanowi ono ciekawą alternatywę dla tradycyjnych, pozbawionych klimatu i wyrazu przestrzeni usługowych w wieżowcach biurowych

Powrót